Co jste dělali v pondělí 20. ledna? Připadalo vám, že se cítíte obzvlášť smutní, letargičtí, neklidní? Pak byste se měli dozvědět o temné moci takzvaného Modrého pondělí.
Zdraví
Období chřipek a nachlazení je v plném proudu. Pokud vás nebo někoho z okolí trápí kašel, co ho zkusit vyléčit přírodní cestou? Domácí recepty na kašel nejsou složité na přípravu, a vy navíc můžete mít dobrý pocit z toho, že si pomáháte sami bez chemie.
Ačkoliv se jírovec maďal (kaštan koňský) nehodí ke konzumaci, je skvělým zdrojem přírodních látek s protizánětlivými a stahujícími účinky. Jeho plody se už po staletí využívají v lidovém léčitelství při různých zdravotních těžkostech. Zde přinášíme dva návody, jak si z něj můžete připravit užitečné přípravky.
Mnozí z nás si na noc rádi nechávají sklenici vody po ruce. Věříme, že se tím chráníme před dehydratací a máme po ruce osvěžení. Nicméně, existuje několik důvodů, proč byste se měli této praxi vyhnout.
Červen je měsícem, kdy se příroda nachází v plném rozkvětu a náš organismus potřebuje maximální podporu pro udržení energie a vitality. V tradiční čínské medicíně je tento měsíc spojován s tenkým střevem. To nám zajišťuje nejen efektivní vstřebávání živin, ale také podporuje náš imunitní systém a udržuje rovnováhu tekutin v těle. V tomto článku se dozvíte, jak červen využít pro detoxikaci a regeneraci tenkého střeva, a proč je jeho zdraví tak důležité pro vaši celkovou pohodu.
Zelená káva je přírodní elixír plný antioxidantů a kyseliny chlorogenové, který si získává stále větší popularitu, a to díky svým zdravotním přínosům a schopnosti podporovat hubnutí. Objevte, jak zelená káva funguje, jak ji správně připravit a jaké benefity může přinést vašemu zdraví. V našem článku se dozvíte vše podstatné o této nepražené variantě tradiční kávy a získáte inspiraci pro její využití ve vaší kuchyni.
Skutečnost, že je citron zdravou potravinou, kterou byste rozhodně neměli ze svého jídelníčku vynechat, není nikterak překvapivá. Proč tomu tak ale vlastně je, v čem vám může konzumace citronu prospět a jak můžete citron doma využít?
Kdo trpí alergií, určitě moc dobře ví, co znamená pojem pylová sezóna. Vůbec nejhorším obdobím bývá průběh jara a přelom léta, kdy se pyl snáší vzduchem v největší intenzitě. Pojďme si říct, jak s nepříjemnou alergií v tomto čase bojovat a vyhnout se velké únavě, pálivým očím a rýmě.
Využijte darů přírody a připravte si bylinné sirupy. Ovocné sirupy jsou vynikající na přípravu limonád, to ty bylinné, ale také. Jako bonus kromě chuti využijete i jejich zdraví prospěšné účinky. Stačí jít do přírody a rozhlédnout se kolem sebe. Je jaro, všechno začíná ožívat a růst. Vybrala jsem tedy recepty pro toto jarní období, abyste rovnou mohli jít a natrhat si, co budete potřebovat.
Květen, pátý měsíc roku, je v mnoha kulturách považován za symbol rozkvětu a nového začátku. V kontextu východní medicíny je tento měsíc zasvěcen srdci – orgánu, který hraje v lidském těle nezastupitelnou roli a jehož zdraví bychom měli v tomto období obzvláště pečlivě chránit a podporovat. Jako vždy pro vás máme celou řadu zajímavých informací a také receptů se superpotravinami, které prospějí právě srdci.
Toužíte po osvěžující limonádě, která nemá složení dlouhé jako účtenku po velkém nákupu? Vyberte si některou z tohoto článku. Obsahují jen poctivé základní suroviny, a ne nějaká zbytečná éčka či barviva. Všude se doporučuje pít samotnou neochucenou vodu, ale taková limonáda s ovocem, tomu přeci nejde odolat.
Jaro je skvělou dobou k vyzkoušení několika receptů z našich českých bylinek. I když letošní počasí trochu “zamíchalo kartami” a jejich sběr se trochu zkomplikoval, i tak stále máme příležitosti připravit si skvělé bylinné směsi, vyrobit medový bylinkový sirup, nebo si vyzkoušet bylinkové smoothie plné zdraví.