Projevy
Choroba se vyskytuje v trávnících, na jaře, poté, co roztaje sníh. Způsobuje kruhy elipsovitého a nepravidelného tvaru až do průměru 30 cm s viditelně odumírající listovou plochou a výskytem mycelií, které připomínají pavučinky. Jsou slámové až narůžovělé barvy. Plíseň se šíří při teplotě 0 až 5 °C, naopak, při vyšších teplotách okolo 18 až 20 °C přestává být aktivní.
Chemická ochrana
V případě velmi intenzivního poškození je třeba aplikovat fungicidní přípravek, například Bravo 500.
Ekologická ochrana
Postižený trávník je třeba důkladně po roztání sněhu a vysušení vyhrabat. Důležité bude odstranit všechna uschlá a poškozená stébla. Zhruba za týden, ideálně po slunečných dnech, je trávník třeba mělce zřezat a přihnojit. Sluneční paprsky, živiny a vyšší teploty pomohou trávník zregenerovat. Holá místa stačí po asi dvou týdnech dosít.
Prevence
Důležité je vyhnout se pozdnímu podzimnímu hnojení trávníku hnojivy s vyšším obsahem dusíku. Naopak na podzim nezanedbat dodání draslíku. K rozvoji onemocnění přispívá i vysoký podíl organické hmoty v trávníku, odumřelá travní plsť, dlouho se držící sněhová pokrývka, případně rané napadání sněhu na ještě nezamrzlou půdu. Po zamrzlém trávníku by se během zimy nemělo chodit. Účinný bývá i preventivní postřik s účinnými látkami azoxystrobin, propiconazole, chlorothalonil. Postřik je třeba opakovat i během zimy, pokud je tepleji.
plíseň sněžná; elipsovité kruhy v trávníku; kruhy v trávníku po roztání sněhu; bílá vlákna v trávníku; fleky slámové barvy; fleky v trávníku; plíseň v trávníku; choroby trávníku; trávník