Projevy
Škůdce, přesněji jeho larvy, způsobuje červivost plodů broskvoní. Přezimuje ve stadiu larev, které se na jaře zakuklí. Z nich následně vzniknou motýli. Samičky tohoto škůdce nakladou vajíčka, z nich se vylíhnou larvy a cyklus se opakuje. Za rok mívá dvě až tři generace. Nejškodlivější je letní, která způsobuje červivost plodů pozdních odrůd broskvoní a nektarinek. Plody následně snadno podléhají i moniliové hnilobě. Larvy vyžírají chodbičky nejen v plodech, ale častokrát i v mladých výhoncích.
Chemická ochrana
Potřeba je uskutečnit ošetření přípravky Decis Protech, Sanium Ultra nebo Karate ZEON 5 CS. Přípravky je třeba aplikovat v době signalizace škůdců, kdy dochází k hromadnému líhnutí larev. Důležité je dodržet po aplikaci předepsanou ochrannou lhůtu.
Ekologická ochrana
Napadené plody nebo výhonky je třeba posbírat a rychle zlikvidovat spálením.
Prevence
Výběr odolných odrůd a volba správného místa při pěstování broskvoní, vhodný výživový režim, pravidelný řez a prosvětlování koruny. Sbírání opadaných plodů a listů, udržování pořádku v okolí dřeviny či v porostu.
obaleč východní; larvy broskve; larvy v plodech broskvoní; opadávající plody broskvoní; červivost broskví; červivé nektarinky; škůdce broskví; broskve; škůdce nektarinek; nektarinky; červivé broskve