Interiér

Propojení obýváku a kuchyně nemusí být nuda

Dovedete si představit byt bez kuchyně? Jasně, možná nepatříte mezi vášnivé kuchaře a chvíli by se vám to i zamlouvalo, protože byste nemuseli vařit, jenže i jídla v restauraci se člověk přejí, a to nemluvíme o tom, že to docela leze do peněz. Že máte malý byt a na kuchyň nezbývá moc místa? Propojte ji s obývacím pokojem. To se ostatně dá i ve větších bytech, když se na to jde šikovně, dodáte bytu na zajímavosti.

Kuchyně a obývák
Zdroj: LUMA

Kuchyně a obývací pokoj, dvě nejdůležitější místnosti v bytě

Obývák i kuchyně mají své místo v každém bytě či domě, právě tady se totiž odehrává rodinný život. V obývacím pokoji můžete sedět a sledovat televizi, hrát hry, přivítat návštěvu i jen tak sedět se svými blízkými, s kuchyní je to podobné. Zatímco vaříte, ostatní členové domácnosti nebo návštěva si tu s vámi určitě budou chtít povídat.

Když jde o dva rozdílné prostory, jsou možnosti trochu omezené, když je ale propojíte v jedno, objevíte celou řadu předností. Vy při vaření můžete sledovat televizi i mít na dohled to, co se děje v obývacím pokoji, ostatní za vámi zase nemusí chodit do kuchyně, ale mohou sedět třeba na pohodlné pohovce. Děsí vás představa, že vaříte v obýváku? Kuchyně na míru vás obav zbaví.

Spojení kuchyně a obýváku je IN

Otevřený prostor, který spojením kuchyně s obývacím pokojem a jídelnou vznikne, je poslední dobou trendy, odráží náš životní styl i tempo, kterým žijeme. Zejména rodiny s dětmi ví, že najít si čas na to, abyste s potomky napsali hromadu domácích úkolů, je často nad naše síly, takový otevřený prostor nám alespoň pomůže v tom, že dítko budeme mít pod dozorem, nemusíme u něj sedět, ale třeba o kousek vedle vařit.

Ne každému ale takové uspořádání bude vyhovovat, hodně se na tom podepíše i způsob, jak spojení dosáhneme a jak místnosti alespoň opticky oddělíme.

kuchyně
Zdroj: LUMA

Jak dosáhnout propojení místností?

Pokud je mezi kuchyní a obývacím pokojem stěna nebo příčka, můžete uvažovat o tom, že byste ji buď zcela nebo částečně odstranili. Takovou změnu je třeba konzultovat s architektem nebo jiným odborníkem, aby nedošlo k narušení opory pro strop a zdivo.

Pokud máte jednu velkou místnost a kuchyň chcete od obývacího pokoje nějakým způsobem oddělit, a zároveň vám záleží na tom, aby to dobře vypadalo, může být řešením kuchyňský ostrůvek. Ten je praktický, může sloužit jako místo k sezení nebo jako dodatečný úložný prostor. Mysleli jste si, že na něj umístíte varnou desku? Pokud slouží k oddělení prostor, zvažte, zda je to to nejlepší řešení.

Na sporáku totiž budete vařit, s tím souvisí i to, že z hrnců uniká pára, linou se vůně, které doputují až do obýváku. Nad varnou desku i v tomto případě musíte umístit odsavač par.

Víte, že byste neměli zapomínat ani na pojištění domácnosti? Stačí chvilka nepozornosti nebo zapomenuté jídlo na sporáku a na neštěstí je zaděláno. Ochraňte svoji investici do vašeho bydlení.

K oddělení prostor poslouží i skleněné dveře nebo další nábytek

Otevřený prostor jedny láká, druzí se ho bojí, možná jim není tak úplně po chuti. Přesto by chtěli mít obývák propojený s kuchyní a z oken obou místností se dívat do zahrady, kde máte nejen krásné květiny a bylinkovou zahrádku, ale možná i výběh pro drůbež. Co s tím? Oddělit oba prostory od sebe skleněnými dveřmi nebo nábytkem.

Když vsadíte na skleněné dveře, můžete je libovolně zavírat a otvírat, i když budou zavřené, tak budete mít přehled o tom, co se v obývacím pokoji děje a nebudete úplně mimo dění. Když přijde na nábytek, osvědčila se třeba sedací souprava.

Víte, že někdy stačí k oddělení kuchyně a obývacího pokoje i mnohem méně? Na zem totiž stačí položit kusový koberec.

ZDROJ: PR článek společnosti LUMA marketing