Přípravky z ucelené řady čističů RAKO SYSTEM jsou určeny jak hospodyňkám, tak profesionálům. Byly vyvinuty jediným českým výrobcem keramických obkladů, značkou RAKO. Více informací na www.rakosystem.cz.
Jaká koupelna je teď před Vánoci nejkrásnější? No přece ta, která září čistotou. A protože v tomto období na nějaké drhnutí není čas, přijde vhod řada specializovaných čisticích prostředků určených, a tedy i mimořádně účinných, na keramické obklady a dlažby. Komplexní řadu čisticích přípravků RAKO SYSTEM nabízí výrobce českých keramických obkladů, značka RAKO, která tato čistidla vyvinula i prověřila.
Sortiment přípravků RAKO SYSTEM pro dokonalé vyčištění keramických obkladů nabízí autorizované prodejny RAKO. Seznam najdete přímo na webových stránkách www.rakosystem.cz.
Zářící koupelna bez usazenin
Čištění koupelny bývá snadnější, zpravidla jde totiž o prostor méně namáhaný než třeba obklady v kuchyni. U svislých obložených ploch jednoduše postupujte shora dolů. Spáry mezi dlaždicemi a přechody mezi stěnou a vanou, umyvadlem či sprchovým koutem jsou na čistění již náročnější, navíc mají tendenci žloutnout či šednout a jako první se zde objevuje i plíseň. U RAKO SYSTEM máte na výběr hned několik přípravků:
1. Čistotu, ale také exkluzivní vzhled, dodají koupelně přípravky s obsahem lesku, který zpomaluje znečištění povrchu a dlouhodobě zlepšuje vzhled leštěných a chromovaných povrchů. Najdete jej také v nabídce RAKO SYSTEM, pod názvem RAKO CL 804.
2. Tam, kde se k běžným nečistotám přidává silnější vodní kámen, zvolte speciální přípravek RAKO CL 801. Kromě vodního kamene tento čistič porazí i rez a železité usazeniny.
3. Pokud jste před Vánoci stihli rekonstrukci koupelny, zvolte po dokončení stavebních prací, případně při větším znečištění, čistidlo RAKO CL 802 z řady RAKO SYSTEM.
4. Spáry v koupelně se udržují obdobně jako obklady, tedy podle druhu znečištění. Lze je čistit klasickým rýžákem. Spáry zanesené vodním kamenem a silnou nečistotou vyčistíte, stejně jako obklady, přípravkem RAKO CL 801.
Kuchyně zbavená nečistot i mastnoty
Pro kuchyňské obklady je typické, že se zde k nečistotám přidává i mastnota. Zde nachází uplatnění čisticí přípravky s vyšším pH (pH od cca 8), například RAKO CL 810, který si poradí nejen s obklady samotnými, ale i se spárami.
Na keramické dlažbě v kuchyni, pokud má hrubší povrch, se nežádoucí nečistoty drží lépe než na hladkém glazurovaném povrchu. Hrubší povrch vyčistěte nejlépe pomocí vhodného kartáče, který se dostane do každé skulinky. Na povrchy, které mohou být mastné, zvolte opět RAKO CL 810.
Dokonale čistá keramická dlažba na chodbě
Keramické povrchy se velmi snadno udržují, takže si vystačíte i jen s vodou a mopem, zvlášť pokud jste zvolili v chodbě dlažbu s hladkým glazovaným povrchem. Na tom se nečistoty totiž jen těžko usazují.
1. Dokonalý výsledek získáte, použijete-li přípravek pro denní úklid, například RAKO CL 803 z řady RAKO SYSTEM. Ten zvládne i běžné zanesení spár prachem a špínou.
2. Na silnější špínu jsou osvědčené prostředky s obsahem kyselin, například již zmíněný RAKO CL 801.
3. U staré a velmi zašlé dlažby, kde jsou nečistoty různého druhu, je vhodné postupovat v krocích. Mastnotu a organické zbytky rozpustíte roztokem s RAKO CL 810. Po nanesení se přípravek nechá působit 10-15 minut působit, poté se povrch mechanicky kartáčem nebo podlahovým padem vydrhne a poté setře vodou. Ve druhém kroku následuje stejným způsobem roztok s využitím přípravku RAKO CL 801, a to zejména ve spárách a rýhách reliéfu dlažby.
Více na www.rakosystem.cz