Deštíky, které střídají slunečné dny, to je přesně to, co klíšťata potřebují k životu, tedy teplo a vlhko. Nestačíme se divit, kolik nezvaných hostů nám doslova pije krev. Jedním z rozšířených mýtů je ten, že klíšťata na nás skáčou ze stromů. Není to pravda, klíště je prakticky slepé, rozeznává jen světlo a tmu. Zato má velmi vyvinuté další smysly, kterými na dálku umí vycítit svého potencionálního hostitele a jenom čekají, až bude „kořist“ v dosahu jejich kusadel. Na tu číhají ve vyšší trávě nebo na větvičkách keřů, kam vylezou ze svého úkrytu. Tím může být třeba vlhký porost, hrabanka nebo kompost.
Všechny drobné rostlinné zbytky proto ukládejme na místo co nejvzdálenější zónám, kde se často pohybujete. Důležité je dát klíšťatům co nejméně šancí k útoku. Vyplatí se proto trávník sekat na co nejmenší výšku. Nutné je také pravidelně zakracovat okrasné keře. Výborným pomocníkem je přípravek K-Othrine 25SC, který hubí klíšťata ve všech vývojových stadiích. Kromě klíšťat, se ale perfektně hodí i k hubení rusů domácích, švábů obecných, cvrčků domácích, pisivek, štěnic domácích, vos, much, mravenců, různých škodlivých brouků, molů, zavíječů, komárů, blech i rybenek.
Smísením přípravku s vodou a po důkladném zamíchání vzniká suspenze, která se aplikuje pomocí postřikovačů. Nádobu s K-Othrine 25SC důkladně protřepat, abychom homogenizovali její obsah. Odměřené množství přípravku vlije do nádrže aplikačního přístroje, předem naplněného cca 2/3 vypočteného množství vody. Za stálého míchání doplníme nádrž na celkový objem a můžeme provést aplikaci. Postřik provádíme rovnoměrně po trávnících, cestách i odpočinkových místech zahrady. Působí jako kontaktní insekticid ve velmi krátké době a má dlouhou reziduální účinnost (v závislosti na ošetřeném druhu povrchu a použité koncentraci 3 i více měsíců).
Účinná látka se neodpařuje, je odolná vůči působení světla a tepla, je bez zápachu a nezanechává viditelných stop na ošetřených plochách a nepůsobí korozivně.
-pr-