pH a překyselování organismu
Překyselování organismu je v posledních letech často spojováno s životním stylem, stresem a nevhodně voleným jídelníčkem. Na organismus mají ale velmi významný vliv také tekutiny, které konzumujeme. Ochucené minerální vody, limonády plné cukru a alkoholické nápoje tělu vůbec neprospívají. Naopak mu škodí. Je-li prostředí organismu kyselé, vytváří přátelské podmínky pro viry a bakterie, které se pak rozmnožují a bují v našem těle. Kyselé prostředí organismu napomáhá také ukládání tuků kolem životně důležitých orgánů, které je chrání před škodlivým vlivem kyselin – překyselování organismu má vliv na tloustnutí. S tím, jak se bakterie a viry v našem těle množí, pociťujeme nedostatek energie, jsme často nemocní nebo nás trápí bolesti. Pokud se nepokusíme změnit kyselost svého organismu, může se situace ještě zhoršit. Viry a bakterie mohou vyvolat závažná onemocnění. Vhodnou prevencí jak zvyšovat pH organismu by měl být pravidelný příjem zásadité vody s pH 8 a vyšším, která na sebe dokáže vázat kyseliny a vyprovodit je z organismu ven. Důkazem důležitosti pH v lidském těle je i fakt, že pokud organismus není překyselený, pak naše tělo nemohou napadnout některé životně nebezpečné nemoci, jako rakovina nebo cukrovka.
Dnes nejsou výjimkou sedmnáctiletí mladíci s ledvinovými kameny, třicetiletí pacienti s cukrovkou a onemocnění dnou se dnes vyskytuje už u dvanácti či třináctiletých dětí. Tyto nemoci úzce souvisejí s nedostatečnou hydratací zdravou pitnou vodou.
Jakou vodu pít?
Otázkou je, po které vodě sáhnout – balená nebo kohoutková? Odpověď je zcela jasná – kohoutková. U balené vody nebudete mít nikdy jistotu, čím si za svůj život prošla – jak dlouho ležela ve skladu, svítilo na ní slunce apod. Na druhé straně kohoutková prochází důkladnými laboratorními kontrolami a většinou má pro tělo příznivější pH. Vodu z vodovodu si ale můžete také zkazit sami, a to (ne)kvalitou vašich vodovodních trubek za vodoměrem. Stoprocentně kvalitní vodu získáte dodatečnou filtrací kohoutkové vody.
Filtrujte kohoutkovou
Můžete sáhnout po několika řešení, která dokáží vylepšit chuť vody, zbavit ji zápachu a zdraví škodlivých látek. Většina současných filtrů je postavena na principu aktivního uhlí, které vodu zbaví například zápachu, těžkých kovů nebo chlóru. Asi nejznámějším řešením jsou filtrační konvice či jejich alternativy v podobě PET lahví s filtrem. Konvice i PET láhve zajistí základní úpravu, ale již nedokáží vodu zbavit například pesticidů, dusičnanů či sulfidů, které nejsou pro lidský organismus zdraví přínosné. Filtrační konvice také neumí upravit pH vody a přefiltrovaná voda si uchovává původní pH. Pro představu: v případě kohoutkové i balené vody se pH většinou pohybuje pod hranicí 8, přičemž balená často i pod 7. Ideálním řešením úpravy kohoutkové vody jsou přístroje, které vyrábí takzvanou živou vodu. Živá Voda je zásaditá a napomáhá tělu zbavovat se přebytečných kyselin. Tyto přístroje již dokáží upravovat pH a v České republice je nabízí obchod www.zivavoda.cz.
Ionizační jednotky jsou novým trendem, fungují na základě elektrochemické reakce a filtrace. Jsou známy také jako elektrolytická vodní zařízení, přístroje na ionizaci vody nebo přístroje na výrobu zásadité vody. Také se jim říká přístroje na živou vodu. Ionizační přístroje zbaví vodu nežádoucích nečistot, jako jsou například pesticidy, těžké kovy nebo chlór. Díky elektrochemické reakci dochází také k úpravě pH a ORP (oxidačně redukční potenciál), což klasický uhlíkový filtr nezvládne. Zástupcem ionizátorů je například přístroj Chanson Miracle Max, který do republiky dováží společnost Živá Voda. Miracle Max dokáže upravit pH vody v rozsahu od 2,7 do 11,3 a ORP v rozsahu od +1200 až -920. Je vědecky prokázáno, že pro lidský organismus je vhodnější zásaditá voda se zápornou hodnotou ORP. Ionizátor tak tvoří alternativu k baleným vodám a barelům, které jsou povětšinou kyselé a jejich ORP se pohybuje v kladných hodnotách.
Jak se mění voda v ionizátoru
Uvnitř ionizátoru Miracle Max je umístěna elektrolytická komora, v níž dochází k nejdůležitější fázi v úpravě vody. Komora obsahuje platinou potažené titanové elektrody a je rozdělena polopropustnou membránou, která odděluje kladně a záporně nabitou vodu. Ve zkratce se dá říci, že voda s pozitivním elektrickým nábojem v sobě obsahuje oxidační činidla, která nejsou pro organismus vhodná. Naopak voda se záporným nábojem je plná antioxidantů, které jsou pro tělo prospěšné. Součástí ionizátoru je taktéž filtr s aktivním uhlím se stříbrnou síťkou, který zbavuje vodu chlóru, prachových částic a zápachu. Díky uhlíkovému filtru má voda lepší chuť a je zbavena zápachu.
-PR-