Připravuje: Jaroslav Zajíček, foto: archiv
Kávě přitom nelze upřít značná pozitiva, já ji ovšem považuji za bič na schvácenou herku. Rozumný hospodář přece unaveného koně nemlátí, aby ještě kousek popošel a pak chcípnul, ale vypřáhne ho a nechá odpočinout. Pokud zvážíme tyto skutečnosti, většina lidí jistě vyhodnotí kávu jako škodlivou, což se ostatně obecně i tvrdí. Není to ale tak docela pravda…
Znali to už indiáni…
Záleží totiž na způsobu aplikace – zatímco klasická aplikace kávy, tedy její pití, je škodlivé, aplikace kávy jiným tělním otvorem přináší neuvěřitelné množství pozitiv a výhod. Kupodivu nejde o žádný novodobý vynález. Aplikaci kávy klystýrem znali a využívali už v dávných dobách jihoameričtí indiáni. Zjistili totiž, jaké úžasné účinky káva má po zavedení do spodní části tlustého střeva. Bylo jim totiž známé že kávový klystýr funguje jako silný lék jater. Zejména je tedy vhodný u starších a nemohoucích, kteří mají oslabená játra. Dnes je ovšem důležitý pro každého, protože dnes téměř každý má játra plná toxinů. Důvodem je šíření toxických kovů a toxických chemických látek po celé planetě, zejména v důsledku industrializace a spalování fosilních paliv.
Zklidňuje a detoxikuje
Káva se totiž po zavedení do střeva chová naprosto jinak, než při orální aplikaci. Na rozdíl od ní nezpůsobuje při správném použití známé aktivační procesy, ale naopak člověka celkově zklidní. Hlavní výhodou zde však je vysoká aktivace jater, k níž dochází