Interiér

Dva měsíce a je to! Tento byt je důkazem toho, že zdařilou rekonstrukci můžete zvládnout i za krátký čas

Jen o trochu déle než dva měsíce trvala kompletní rekonstrukce panelákového bytu, v němž jeho majitelka vyrostla a do kterého se po letech vrátila. Všechno měla už předem dobře promyšleno.

Obývací pokoj s jídelným koutem v severském stylu

V bytě na návrší s krásnym výhledem žila Simona s rodiči do svých deseti let. Potom se přestěhovali do rodinného domu, ale do bytu se Simona později vrátila už jako mladá dospělá žena. Tentokrát bez rodičů a pochopitelně do zcela zmodernizovaného interiéru. Protože se byt po léta pronajímal, byl skutečně ve špatném stavu. Čekala ji tedy rekonstrukce doslova od podlahy. Díky svému otci, který pracuje ve stavebnictví, měla po ruce zdatného pomocníka, což se v důsledku odrazilo i na finančních úsporách. Otec i zcela přesně odhadl délku rekonstrukce. Dva měsíce? Nejdřív nevěřila, ale nakonec se podařilo. Skutečně se jim z velké části svépomocně podařilo byt „vypitvat“, udělat novou elektro- i vodoinstalaci, položit podlahy a vymalovat. No a samozřejmě i zařídit ho přesně podle Simoniny představy. A ta byla velmi konkrétní.

Jídelna oddělená od chodby policovou sestavou
Na stěně, která odděluje chodbu od obýváku, je na míru vyrobená policová sestava, která je praktická tím, že má nejen otevřené, ale i uzavřené odkládací prostory.

Inspirace Simona hledala a sbírala hlavně na internetu. Intenzivně se tomu věnovala asi rok před rekonstrukcí, během které bydlela v podnájmu a šetřila si na ni. „Věděla jsem nejen to, jaké budou stěny a podlahy, ale i kde bude položená vázička a kde bude viset zrcadlo,“ směje se mladá majitelka. V bytě se měnila i dispozice, stěny se posouvaly tak, aby se zvětšil obývák na úkor chodby. Simona věděla, že chce zařídit byt ve skandinávském stylu, že použije dřevo, světlé barvy, přírodní textilie a nevynechala ani trendový vzhled betonu, který tu najdete v podobě stěrky v obýváku na zdi za televizorem. S odstupem času přiznává, že to celé proběhlo skutečně expresní rychlostí, hlavně díky tomu, že už nechtěla platit podnájem i energie v novém bytě. „Když jsem se sem stěhovala, ještě nebyly položeny úplně všude podlahy a sedačka byla na cestě, ale nechtěla jsem stěhování už dál protahovat.“

Pohled na hojdací síť v obývacím pokoji

Co by udělala jinak? „Možná bych si na takovou velkou rekonstrukci vyhradila více času – přece jen jsme se nevyhnuli pár nedokonalostem.“ Vše je však hotovo a celkový dojem z bytu je mimořádně dobrý. Co říkáte?

Kuchyně s bílou kuchyňskou linkou, ostrůvkem, barovými židlemi a černou tabulovou stěnou

  • Levá stěna v kuchyni je namalovaná černou křídovou barvou, místnost díky tomu nepůsobí sterilně, ale svěžím a hravým dojmem. V centru kuchyně se nachází mimořádně přívětivě působící kuchyňský ostrov, srdce kuchyně. Z jeho jedné strany jsou úložné prostory, druhá strana slouží jako barový nebo snídaňový pult.

Profil majitelky

Simona Hulmanová se věnuje od svých 13 let fotografování. Nejraději a nejčastěji fotí svatby, portréty, různé akce a jídlo. Její práce si můžete prohlédnout na Instagramu @shine_vision nebo na www.shinevision.sk.

Galerie

„Svůj první fotoaparát jsem dostala, když mi bylo dvanáct let. Od té doby jsem ho už nepustila z rukou a začala jsem se této vášni věnovat naplno. Časem se moje hobby změnilo na práci a fotografováním jsem se už od mládežnických let začala i živit.“


Text: Katarína Barošová
Foto: Miro Pochyba, majitelka bytu
Zdroj: časopis Recepty prima nápadů